Теплоенергетика

Простота використання, низькі ціни, зручність, екологічність в порівнянні з вугіллям або мазутом - все це робило природний газ дуже затребуваним енергоносієм в секторі ЖКГ для виробництва теплової енергі.

Але ціни на газ зросли, даний тип ресурсу виявився не по кишені не тільки приватним підприємствам, але і державному та місцевим бюджетам. Влада і підприємства почали шукати рішення і альтернативні джерела енергії, якими можна замінити дорогий природний газ, а проекти в сфері поновлюваних джерел енергії стали цікавими для інвесторів в Україні.

У 2013 році компанія «Аванті - Девелопмент» почала вивчати роботу котелень на твердому паливі для виробництва теплової енергії, а в 2014 році даний напрямок був обраний як стратегічний для подальшого розвитку компанії.

В якості основної сировини для своїх твердопаливних котелень компанія вибрала тріску енергетичних рослин Salix Viminalis. Даний вид палива на котельні буде поставляти дочірня компанія ТОВ «Салікс Енерджі», з якою підписано партнерську угоду про постачання деревної тріски.

У 2014 році компанія «Аванті - Девелопмент» реалізувала 3 проекти з реконструкції газових котелень у смт. Іваничі (Волинська область), в результаті чого були встановлені твердопаливні котли для роботи на деревному паливі.

Загальна встановлена потужність склала 3,4 МВт теплової потужності. Реалізація проекту в смт. Іваничі дозволяє вже сьогодні економити понад 600 тис. кубів природнього газу і поставляти теплову «зелену» енергію місцевим школам, лікарні, дитячому садочку, органам місцевої влади та іншим соціальним споживачам.

Реалізація даних проектів - це перший досвід використання щепи енергетичних рослин для виробництва теплової енергії в Україні, що дозволяє успішно його масштабувати і застосовувати в інших регіонах країни. Створення такого проекту дозволяє невеликим містам закривати свої потреби в тепловій енергії за рахунок місцевих джерел енергії.

У планах компанії - розвиток аналогічних проектів в інших містах Західної України. З питань співпраці звертайтеся за телефонами в розділі «Контакти».